SVS İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti.
Ana Sayfa Hakkımızda Güneş Enerjisi Ürünler Vakum Tüp Teknolojisi İletişim

   » Vakum Tüp Teknolojisi


Vakum Tüp Teknolojisi

SÜPER İLETKEN METAL VAKUM TÜPÜN AVANTAJLARI

Yıl Boyu Kesintisiz Sıcak Su Keyfi

Süper İletken Metal Vakum (SİMV) Tüpler, orijinal bir forma sokulup selektif yüzey ile kaplanmış alüminyum plaka ile bakır ısı borularının hassas lazer kaynak teknolojileriyle birleştirilmesi ve vakum tüp içerisine özel metal aparatlarla monte edilmesinden oluşmuştur. Özel teknolojisi ve hızlı reaksiyon vermesi sayesinde normal vakum tüplü sistemlere göre yaklaşık iki kat daha fazla ısı verimi sağlamaktadır. Ayrıca SİMV tüplü sistemlere entegre edilmiş rezistans ile uzun süreli bulutlu ve kapalı havalarda dahi sıcak su keyfiniz yıl boyu devam etmektedir.

Bakım Gerektirmez

SİMV tüplü sistemlerde basınca dayanıklı depo kullanıldığından dolayı sistem su takviyesini otomatik yapmakta ve kullanım suyunda basınç sorunu yaşanmamaktadır. Depo içerisinde oluşan sıcak su buharı da otomatik ventil ile dışarı atılmaktadır. Vakum tüplerin içerisinde su dolaşmadığı için tüplerden birinin kırılması durumunda bile sistem ufak bir verim kaybıyla sızıntı türünden sorunlar çıkarmaksızın normal işleyişine devam etmektedir. Su ile tüpün arasında koruyucu özel bir silikon tabaka bulunmaktadır ve bu malzeme paslanma, aşınma ve kırılmaya karşı dayanıklıdır. Bu sayede SİMV tüplü sistemlere bir kez yatırım yapılarak ömür boyu fayda sağlanmaktadır.

En Son Teknoloji

SİMV tüplerde selektif alüminyum plaka ile bakır ısı borusunun son teknoloji ile birleştirilmesinden oluşan tasarım şu anda dünya üzerinde mevcut en etkin ısı iletim yöntemlerinden birini oluşturmakta ve ısının en verimli şekilde suya iletilmesini sağlamaktadır. Bu sistemlerde kullanılan sıcak su depoları üretim esnasında 900 C ? 'ye kadar ısıtılarak özel silikon bir bileşim ile kaplanmaktadır. Bu kaplama sayesinde depo mavi parlak bir görünüm almakta ve aşınma, paslanma, sızdırma vb. problemler tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

Teknik Özellikler

Uzunluk

1900mm

Vakum tüp dış çap

70mm

Ağırlık

2.2kg

Cam kalınlığı

2.5mm

Malzeme

Borosilikat Cam 3.3

Selektif kaplama

Al - N/Al

Vakum seviyesi

P<5x10 -3 Pa

Işıma sıcaklığı

> 250°C

Absorbe oranı

>93%

Yansıtma oranı

<8%

Soğuğa karşı dayanıklılık

-50 °C

Dolu tanesi direnci

Ø 35mm

Rüzgara karşı dayanıklılık

30m/s

Çalışma sıcaklığı

<=25°C
Copyright © 2005-2006
E-mail: info@svsltd.com.tr